Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Projekt serwera - 100% UNIKATOWY - Przeczytaj wszystko!


gWoycer

Ankieta zapoznawcza  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przeczytałeś/łaś wszystko?

    • Tak
      9
    • Nie
      7
  2. 2. Czy zagrałbyś/łabyś na takim serwerze?

    • Tak
      5
    • Nie
      11
  3. 3. Czy znalazłeś tu jakieś pomocne informacje?

    • Tak
      2
    • Nie
      14

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

**

**

**

**

**

**

**

**

**

**

**

**

**

**

**

**

**

 

B3gA3z6.png?1

Wstęp

Już od powstania minecrafta istniało naprawdę ogrom serwerów różnego typu, ale większość z nich były tworzone przez osoby niedoświadczone, bądź nieprzygotowane na wydatki potrzebne na rozwijanie serwera, przez co szybko upadały, a przyczynami ich upadków były również między innymi, brak zainteresowania serwerem poprzez graczy, a nawet w krytycznych przypadkach, przez administrację, brak czasu administracji, zła konfiguracja serwera, złe dostosowanie serwera dla graczy, wiele można byłoby tych powodów wymienić. Przez 5 ostatnich lat powstały również serwery warte uwagi, ale ich nie było zbyt wiele, bo by taki serwer stworzyć, trzeba się naprawdę do tego przyłożyć.

 

Już za kilkanaście dni będziemy mieć 2015 rok, który zapoczątkuje powstanie nowego serwera, który z pewnością zapieczętuje się w historii serwerów minecraft, będzie profesjonalnie stworzony, a także komfort grania będzie zachowany na jak najwyższym poziomie!
To właśnie o tym serwerze chciałbym w tym poście podyskutować oraz częściowo go wam przedstawić, a za razem zostanie wyjaśnione parę spraw, które mogą być przydatne dla innych serwerów minecraft.


Dlaczego ten serwer miałby być tak wspaniały?

Serwer będzie postawiony na maszynie dedykowanej o wysokich parametrach i w pobliżu Polski (dzięki wysokim parametrom serwer nie będzie pracować wolno, a dzięki bliskiemu położeniu od Polski, każdy gracz będzie miał niski ping). Nasza administracja ma rozplanowany czas, dzięki czemu nie musi zawalać szkoły, czy zaniedbywać serwera. Serwer też nie upadnie szybko, ponieważ posiadamy kapitał rozwojowy w wysokości ok. 400 zł, dzięki czemu możemy w każdej chwili dokupywać usługi które będą usprawniać pracę serwera, lub umilać rozgrywkę graczom. 


Parę porad dla twórców serwerów.
Trzy rady już zostały napisane powyżej, czyli organizacja czasu, lokalizacja serwera oraz jego parametry.
Kolejne porady:

- podczas włączonego serwera, powinien cały czas znajdować się na nim przynajmniej jeden administrator,

- przy występowaniu lagów na serwerze, szukaj przyczyny w pluginach,

- każdy gracz powinien być zadowolony z gry,

- pluginy dla szybszego działania powinny być połączone z bazą danych,

- większość pluginów posiada autoupdate, opcję która nie zawsze działa, a może powodować lagi :/

- rendering mapy powinien być w miarę możliwości jak najmniejszy (view-distance w server.proporties),

- nie powinno się zbyt wiele osób znajdować na jednej mapie, lepiej serwer podzielić na kilka map,

 

Trochę o serwerze

Serwer zostanie wyposażony w zmodyfikowany silnik oraz autorskie pluginy, każdego dnia będzie modyfikowany w celu napray jakichkolwiek znalezionych bugów przez graczy, a także w celu umilenia gry graczom. Mapy są budowane od zera, a są naprawdę ładne (screenshoty poniżej). Nasz serwer jest dostosowany do EULI, a za razem można będzie można mieć rangi itp. których ceny będą naprawdę niskie! Zakup rang itd. będzie z poziomu gry, czyli bez wychodzenia z serwera, jedynie poprzez komendy. System obliczania czasu trwania rang jest całkowicie autorski i dostosowany do jakichkolwiek "warunków".

Screenshoty:

10850325_540064966137042_49098275861678810730977_540065006137038_75626761907522210801924_540064946137044_67091023782667710801823_540716629405209_358299485569280

10384031_541734315970107_2440387720096031937446_545455385598000_6145086112126196

 

 

Przydatne adresy:

WWW: http://ggmc.pl
TS: ts.ggmc.pl
FB: http://fb.com/ggmcpl

Masz jakieś sugestie dotyczące tematu lub serwera, pisz je poniżej :D

Opublikowano

1/10 :D Aramek, na twoich serwerach nigdy nie ma dużo graczy. A co do tematu to każdy sobie może powiedzieć że jego serwer jest wyjątkowy, a jak znam życie twój serwer będzie zwykły jak inne. Pozdrawiam.

///edit
Poza tym jesteś bardzo lekkomyślny, mówisz że odchodzisz i umierasz (WTF?!) a potem wracasz pod innym nickiem i udajesz że zrobisz wielki serwer.

10868302_191445524359374_550385651884749

Opublikowano

Fulsiek, skończ gimnazjum ;) Po za tym na serwerach moich ostatnich (ostatnie 1,5 roku) było mało graczy z powodu braku finansów, każdy uczy się na błędach, a ty widzę że nie, bo nie potrafisz już od 3 lat zastopować, sam wiesz z czym, po za tym jakoś może Ci kiedyś pomogę, wpadnę do Rybnika do Ciebie na kawkę <3;)


@Feezy 400 zł jest przeznaczone na same wydatki techniczne, że tak to ujmę, a na reklamę mamy osobne fundusze :) po za tym posiadamy kontakty do nie małych youtuberów, którzy nie tylko nagrają, ale będą grać na serwerze :)

Opublikowano

Fulsiek, skończ gimnazjum ;) Po za tym na serwerach moich ostatnich (ostatnie 1,5 roku) było mało graczy z powodu braku finansów, każdy uczy się na błędach, a ty widzę że nie, bo nie potrafisz już od 3 lat zastopować, sam wiesz z czym, po za tym jakoś może Ci kiedyś pomogę, wpadnę do Rybnika do Ciebie na kawkę <3;)

Tutaj wiek/szkoła nic nie znaczy, liczy się doświadczenie, ogar.

Braku finansów? Jak nie masz kasy to nie rób, proste.

3 lata zastopować, ale czego? Hejtowania? :D Też się uczę na błędach, moje serwery są coraz lepsze, wkrótce otworzę profesjonalny serwer SkyBlock.

I na koniec zapraszam do Rybnika. :)

10868302_191445524359374_550385651884749

Opublikowano

Fulsiek, skończ gimnazjum ;) Po za tym na serwerach moich ostatnich (ostatnie 1,5 roku) było mało graczy z powodu braku finansów, każdy uczy się na błędach, a ty widzę że nie, bo nie potrafisz już od 3 lat zastopować, sam wiesz z czym, po za tym jakoś może Ci kiedyś pomogę, wpadnę do Rybnika do Ciebie na kawkę <3;)

@Feezy 400 zł jest przeznaczone na same wydatki techniczne, że tak to ujmę, a na reklamę mamy osobne fundusze :) po za tym posiadamy kontakty do nie małych youtuberów, którzy nie tylko nagrają, ale będą grać na serwerze :)

Możesz podać kilka przykładów bądź ile to jest razem subskrypcji?

"Problemem nie jest problem.

Problemem jest twoje nastawienie do problemu."

http://fabko.ovh - technik serwerów csgo:-)

Opublikowano

Serwer jak serwer nie widzę nic unikalnego..

tja.

 

A do tego kapitał rozwojowy 400zł, czyli cena dobrej maszynki na pół miesiąca :D

 pluginy dla szybszego działania powinny być połączone z bazą danych,

skąd wy te mity o bazach danych bierzecie.

Wszystko zalezy od typu danych, tego co chcemy z nimi robić itd...

większość pluginów posiada autoupdate, opcję która nie zawsze działa, a może powodować lagi :/

asynchroniczne zapytanie HTTP raz na 12 godzin lub podczas uruchamiania się servera, lagi w ...

Twój system sms pewnie laguje więcej, masę serverów można nawet wyjebać spamując komendami od sms :D

 rendering mapy powinien być w miarę możliwości jak najmniejszy (view-distance w server.proporties)

no chyba na serverze PVP :D

Tak to poniżej 6 nie da się grać, a 8 jest w miarę optymalna.

No chyba że chcesz wkurwiać graczy.

 przy występowaniu lagów na serwerze, szukaj przyczyny w pluginach,

nope, odpalamy timingi z naszego spigota, i odczytujemy przyczynę występowania lagów.

Szybciej, dokładniej, lepiej. I to nie zawsze są pluginy.

 nie powinno się zbyt wiele osób znajdować na jednej mapie, lepiej serwer podzielić na kilka map

jak by to było podzielenie na kilka Sewerów, to bym zrozumiał.

 

Ale... tak do bzdury z dupy :D

łatwiej utrzymać wielu graczy na 1 mapce, niż na kilku.

Bo na każdego gracza przypada ileś tam chunków które muszą zostać załadowane, i jak ci gracze są na jednej mpace, to jest znacznie większe prawdopodobieństwo że są gdzieś w pobliżu siebie, czyli zamiast np 300 chunków na gracza, wychodzi 500 na 10 graczy bo są w grupie.

 

 

Moze jednak zrezygnuj z tego servera do czasu aż poznasz podstawy zasad działania mc?

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

@Reski
Jak nie widzisz nic unikatowego w tym serwerze to najprawdopodobniej zostanie to wprowadzone.

 

@GotoFinal
Masz może trochę racji, ale nie ze wszystkim. Większość informacji otrzymałem od samego md_5 z którym się dobrze znam. Nie będę rezygnować, tylko dalej próbować :D
Czas pokaże co się stanie z serwerem.

Opublikowano

Serwer jak... Serwer?

Znowu mix trybów... Już piszesz że unikatowy - a co to unikatowe jest? Serwer, prezentacja - pewnie i taka była ;p

Powiedz co będzie unikatowe - I WYKONAJ ORAZ WPROWADŹ W ŻYCIE!!!

%20.jpg

Opublikowano

Przeczytalem i nie rozumiem co to jest, prezentacja serwera czy poradnik jak zrobic serwer.

 

 

Tryb, dobre pytanie, uznajmy to za mix trybów, ponieważ będą na pewno minigry, działki, survival. Ale wszystko będzie od siebie że tak ujmę... zależne ;)

Czuyli z tego mam rozumiec ze ma byc taki survival z dzialkami, z gildiami, z banami za zgon i jakimis minigrami czyli 'wygraj 10 razy kalambury, aby miec zezwolenie na tworzenie gildi'?

Jezeli chcesz, abym odpowiedzial na Twoj post to napisz @mrMIXKRIPL

Tu nic nie ma, nawet kropki


graphic.png

Opublikowano

Nie, coś w podobnym stylu, tylko, poprzez wygranie minigry bd dostawać kasę, za sprzedawanie surowców tak samo, a np kasa bd potrzebna do wynajęcia działki, opłacania jej, dołączania do niektórych minigierek itp. 

Opublikowano

Powiem tylko jedno nie zachecileś mnie do wejscia, poniewaz molo informacij o sedwerze zytalem do polowy bo dalej mi sie nie chcialo czytac tego bezsensownego pieprzenia o innych serwerach, tworze 4lata serwery, jestem profesionalnym technikiem ale jest jeszcze jedno wydac w c**j kasy i nic z tego nie miec dla ciebie to pewnie jest jakis bulshit, pamietaj serwery powinno tworzyc sie z pasji a nie dla hajsu chcesz robic serwer dla hajsu przejdz na metina

Liczba Postów wbijamy osiągniecie:


- 25, 50, 75100, 150, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000,1250, 1500, 2000.

 

Opublikowano

@gWoycer no coz pisanie na tel <3

Pozatym no wiesz mam ludzi od tego

Liczba Postów wbijamy osiągniecie:


- 25, 50, 75100, 150, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000,1250, 1500, 2000.

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...